Regaty,  Sukcesy

Puchar Mariny Tarnobrzeg

W weekend 26-27.03.2022 roku na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się pierwsze w tym roku regaty z cyklu Pucharu Polski w regatowej klasie Optimist w grupach A i B. Puchar Mariny Tarnobrzeg po raz pierwszy odbył się w 2014 roku na otwarcie nowego obiektu na Jeziorze Tarnobrzeskim. przez ostatnie dwa lata pandemia nie pozwoliła na bezpieczne przeprowadzenie zawodów co w konsekwencji zmusiło organizatorów do odwołania regat. Obecnie regaty dedykowane są Ś.P. Andrzejowi Borowemu, który jako wieloletni prezes TBGOZŻ oraz członek zarządu PZŻ był wielkim orędownikiem organizowania regat dzieci i młodzieży jak i szkolenia i profesjonalnego treningu. Dziś to Memoriał Andrzeja Borowego oraz Puchar Mariny w jednym.

Dzień pierwszy regat zaskoczył na początku piękną pogodą. Pełne słońce ☀️ i bezchmurne niebo i przede wszystkim wiatr. 🌬Z biegiem dnia było coraz mniej słońca, coraz więcej wiatru i na koniec deszcz. Dobre początki sezonu! Grupie B. udało się zrobić dwa wyścigi, a grupa A. powalczyła jeszcze w trzecim. ⛵️⛵️⛵️

W drugim dniu wystartować mogli wszyscy. Wiatr się trochę uspokoił. Świeciło piękne słońce. Jak na marzec idealne warunki!

🥇🥈🥉A oto wyniki:

Grupa A, dziewczynki:

1. Urszula Skowrońska, 2. Maja Szostak, 3. Marianna Bednarz

Grupa A, chłopcy:

1. Aleksander Szczepara, 2. Mikołaj Waszkiewicz, 3. Jan Bobula

Grupa B, dziewczynki:

1. Zofia Szczypka, 2. Zofia Manecka, 3. Julia Szczepanek

Grupa B, chłopcy:

1. Marcel Waszkiewicz, 2. Stanisław Manecki, 3. Jan Zahuta

Gratulujemy zwycięzcom! A uczestnikom dziękujemy za super atmosferę!